Logo Loading
Obchodovanie s konkrétnym hráčom

TRADE

Trade slúži na obchodovanie s konkrétnym hráčom. Obchodovať môžete s predmetmi, peniazmi, skúsenosťami (exp) a dokonca aj s rezidenciami.
To všetko sa dá nastaviť v menu, cez ktoré bude obchodovanie prebiehať.

Pomocou /Trade zistíte ďalšie možné príkazy obchodovania.

Požiadať o obchod s hráčom môžete jednoducho príkazom – /Trade hráč

Prijať obchod zase môžete pomocou /Trade accept

Taktiež je možné, ak sú hráči blízko seba, odoslať ponuku tak, že stlačíte shift a pravým tlačidlom myše kliknete na daného hráča, s ktorým chcete obchodovať.

Požiadal som hráča o obchod, čo teraz?

OBCHODOVANIE

Po tom, čo ste obaja začali spolu obchodovať, sa Vám otvorilo menu. V tomto menu nájdete z pravej strany (vašej) 12 políčok voľných na obchodovanie s predmetmi, do ktorých môžete vkladať predmety, s ktorými chcete obchodovať. Ďalej sa vám zobrazí červený panel, kde po kliknutí naň potvrdíte obchod. Po potvrdení panel zozelenie. Pod týmto panelom sa nachádzajú ďalšie možnosti obchodu a to sú – EXP – Exp fľaštička, Rezidencie – Blok skla, Peniaze – Ender perla. Po kliknutí na daný predmet vám pod týmito 3 predmetmi naskočí zadávanie množstva. z ľava do prava od najmenšieho po najväčšie. Ak by som chcel teda ponúknuť hráčovi, s ktorým obchodujem 10 diamantov a 100 peňazí, do voľných políčok vložím diamanty, potom kliknem na ender perlu, kde kliknem na zlatú tehličku – 1x. Po zadaní ponuky sa ender perla zmení na ender oko a zobrazí sa vaša aktuálna peňažná ponuka.

Na druhej strane zase hráč vidí, čo ponúkate jemu, vy vidíte to, čo ponúka vám.

Nastavil som všetko, s čím chcem obchodovať

PRIJATIE OBCHODU

Pokiaľ teraz súhlasíte s obchodom, môžete obchod prijať tak, že kliknete na jedno z 4 červených políčok na vašej strane tak, aby zozeleneli. Pokiaľ súhlasí aj hráč, s ktorým obchodujete a klikne na jeho 4 červené políčka, taktiež jeho políčka zozelenejú. To znamená, že obaja súhlasíte s obchodom.

Po tomto sa začne proces obchodu a v strede sa budú postupne zobrazovať zelené políčka až ku koncu, kedy finálne prebehne obchod. Počas toho môžete obchod zrušiť.
Taktiež sa môže stať, že ešte niekto z Vás môže niečo počas procesu pridať do obchodu, vtedy stačí ľubovoľne kliknúť a proces sa preruší. Potom musíte obaja obchod znova potvrdiť a počkať na priebeh obchodu.

Na konci sa Vám zobrazí správa o úspešnom obchode a zobrazí sa Vám, čo ste získali.

Proces bude približne vyzerať takto

PROCES OBCHODU